no-img
نوین کد

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید) ارزيابي زيست محيطي سدها


نوین کد
مطالب ویژه

ادامه مطلب

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
مارس 29, 2019

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)


دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)

عناوین فایل :

خلاصه

مقدمه

تعريف ارزيابي زيست محيطيEIA

اهداف ، ضرورت و فوايد ارزيابي اثرات زيست محيطي سدها

عمده ترين فوايد ارزيابي اثرات زيست محيطي سدهاي كشور

مشكلات ارزيابي اثرات زيست محيطي سدهاي كشور

انواع اثرات زيست محيطي سدها

اثرات فيزيكي و شيميايي احداث سد

اثرات بيولوژيكي سدها

اثرات بهداشتي

اثرات اجتماعي و اقتصادي

برخي از مزاياي احداث سد

نتيجه گيري

 

هدف برنامه مديريت و پايش زيست محيطي دسترسي به اطلاعاتي است كه مشخص سازد پيش بيني هاي انجام شده از اثرات پروژه در محدوده هاي قابل قبول مهندسي و زيست محيطي قرار خواهدداشت و افزون بر آن اطلاعات هشدار دهنده اي از وضعيت نامناسب زيست محيطي را دراختيار قراردهد.
اقداماتي كه در پروژه احداث سد بايد بدست آورده شود و دراختيار مديريت جهت تصميم گيري گذارده شود بستگي به شرايط خاص منطقه و نحوه اجراي طرح و نحوه بهره برداري دارد .

بحران كم آبي در آينده نه چندان دور از موارديست كه ذهن جهانيان را به خود مشغول كرده و اين امر دركنار مسئله توليد انرژي موجب پيدايش علم مهندسي سد شده است ولي ارزشهاي بدست آمده در نتيجه احداث سد بايستي دربرابر اثرات منفي آن موازنه گردند . سدها درمراحل مختلف احداث ، بهره برداري و پايان عمر مفيد خود تاثيرات عميقي بر محيط زيست برجاي خواهند گذاشت . واقعيت امر اينست كه در بيشتر سدهاي احداث شده در كشورمان ، بررسي اثرات زيست محيطي بطوركامل درنظر گرفته نشده است .

احداث سدهاي بزرگ بواسطه مزاياي اجتماعي و هزينه هاي زياد آنها يك مسئله بحث برانگيز شده است . ارزشهاي كنترل سيلاب ، تامين منابع آب ، توليد برق ، استفاده هاي ورزشي تفريحي و غيره بايد درمقابل تغيير اكوسيستمها ، زه دار شدن اراضي كشاورزي ، بالا آمدن سطح آب زيرزميني ، عوض شدن كيفيت آب خروجي و ديگر اثرات منفي زيست محيطي آنها موازنه گردند .
در طي سالهاي اخير اثرات زيست محيطي توانسته همپاي ساير مسائل در توجيه پذيري طرحها دخالت نموده و اجراي پروژه را ممكن و يا غيرممكن سازد.

متاسفانه در بيشتر سدهاي احداث شده در كشورمان بصورت جامع به بررسي اثرات زيست محيطي پرداخته نشده است . اگر مطالعه وبررسي اثرات زيست محيطي بصورت صحيح انجام ميگرفت ، هم اكنون علاوه بر رفع مشكلاتي كه در بعضي از سدها وجود دارد ميتوانست اطلاعات مفيدي در اين خصوص در اختيار متخصصين داخلي قرار دهد تا در پروژه هاي احداث ديگر سدها اين موارد لحاظ گردد .

ارزيابي اثرات زيست محيطي عبارت است از فرايند و جريان بررسي و مطالعات رسمي جهت پيش بيني اثرات فعاليت ها و عملكردهاي يك پروژه بر محيط زيست , سلامت انسان ها و رفاه اجتماعي و يا به عبارت ديگر شناسايي و ارزيابي سيستماتيك پيامدهاي پروژه ها , برنامه ها و طرح ها بر اجزاي فيزيكي ,شيميايي ,بيولوژيكي ,فرهنگي و اقتصادي,اجتماعي محيط زيست است. بنابراين ارزيابي اثرات محيط زيست به عنوان يك ابزار برنامه ريزي, اثرات مثبت و منفي يك پروژه را بر روي محيط زيست مشخص مي نمايد.

و دیگر توضیحات ………………

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)

دانلود پروژه پاورپووینت ارزيابي زيست محيطي سدها (28 اسلاید)

 

در این فایل در مورد ارزيابي زيست محيطي سدها توضیح داده شده و کاملا برای ارائه مناسب میباشد.

 

مشخصات فایل:

فرمت فایل :پاورپوینت pptx

حجم فایل: 4 مگابایت

تعداد اسلاید : 28

قابل ویرایش

 

دوستان برای استخراج فایل از حالت فشرده میبایست برنامه winrar رو نصب داشته باشید. البته در مورد فاصله زمانی ارسال فایل بعد از خرید باید گفت:

بعد از خرید موفق مستقیما به صفحه دانلود هدایت میشید و یه نسخه از همین لینک دانلود هم کمتر از 5 ثانیه به ایمیلی که معرفی کردید ارسال میشه .

در صورت بروز هر گونه مشکلی در حین خرید یا بعد از خرید با ما تماس بگیرید.

 

برای خرید و دانلود بر روی خرید آنلاین کلید کنید.موضوعات :
عمران
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

نوین کد وب سایتی تخصصی در زمینه معماری و عمران پا به این عرصه نهاد.ما در سیاست کاری خود سعی کرده ایم بهترین قیمت و بهترین کیفیت را برای متفاوت بودن انتخاب کنیم . پیش از پیش لازم به ذکر است مفتخر و خرسندیم بتوانیم مطالبی ارزشمند و جدید ارائه دهیم تا در رشد , پیشرفت و برطرف کردن بخش کوچکی از نیاز های شما معماران و مهندسین و دانشجویان گرامی قدمی هر چند کوچک برداشته باشیم.

saeid 50 نوشته در نوین کد دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *