no-img
نوین کد

دانلود پروژه پاورپوینت بتن پلاستیک ( 49 اسلاید) دانلود پروژه پاورپوینت بتن پلاستیک ( 49 اسلاید)


نوین کد
مطالب ویژه

ادامه مطلب

دانلود پروژه پاورپوینت بتن پلاستیک ( 49 اسلاید)
zip
مارس 24, 2019

دانلود پروژه پاورپوینت بتن پلاستیک ( 49 اسلاید)


دانلود پروژه پاورپوینت بتن پلاستیک ( 49 اسلاید)

پاورپوینت بتن پلاستیک

پاورپوینت بتن پلاستیک

عناوین فایل :
مقدمه
تاريخچه
بتن پلاستيک چيست ؟
بنتونيت چيست ؟
تفاوت بتن پلاستيک با بتن معمولي
ويژگيهاي بتن پلاستيك
 کاربرد بتن پلاستيک
خواص مصالح و طرح اختلاط بتن پلاستيك
 طرح اختلاط توصيه
 كارايي
مقاومت فشاري
عوامل موثر در ميزان مقاومت
نفوذپذيري
مقاومت سايشي
 دوام
مطالعه علل و پارامترهاي موثر بر تشكيل درزهاي بنتونيتي در ديواره هاي آ ب بند
نحوه ساخت بتن پلاستيک
 کنترل کيفيت بتن پلاستيک
 کنترل و بازرسي مصالح
 کنترل دوغاب بنتونيت
کنترل کيفيت بتن پلاستيک تازه
 کنترل کيفيت بتن پلاستيک سخت شده
تحليل و نتيجه گيري

 

بتن پلاستيك مصالحي است با مقاو مت پايين (كمتر از بتن معمولي ) و داراي شكل پذيري بيشتر از بتن معمولي مي باشد . معمولاً در بتن پلاستيك از نسبتهاي سيمان به آب پايين استفاده مي شود . بتن پلاستيك علاوه بر تغيير شكل پذيري بالا و نفوذ پذيري كم از مقاومت برشي متناسب با فشار اعمالي برخوردار مي باشد.
كنترل تراوش از زير پي سدها به روشهاي مختلفي صورت مي گيرد. جنس لايه هاي زمين در محل پي سد ، ميزان اهميت سد و تكنولوژي اجرايي قابل دسترسي از جمله عوامل مؤثر در انتخاب روش كنترل تراوش مي باشند.
پردة تزريق، آب بند سپري، پوشش بالادست و ديوار آب بند از روشهاي اصلي و متداول كنترل تراوش از پي سدها هستند.

ديوارهاي آب بند داراي خصوصيات انعطاف پذيري بالا، نفوذپذيري كم و مقاومت فشاري متناسب با فشاراعمالي بوده و از اينرو در مناطقي كه پي سست، ضعيف و نفوذپذيري بالايي دارند بكار مي روند .مراحل ساخت ديوارهاي آب بند شامل احداث ديوار راهنما و سكوي كار، حفاري ترانشه، اضافه كردن گل حفاري جهت پايداري ديواره ها و در نهايت پركردن آن با مصالح مناسب مي باشد. اين مصالح پر كننده مي تواند سنگدانه هاي مخلوط شده با گل بنتونيت، مخلوط سيمان و بنتونيت به صورت گل روان و يا بتن پلاستيك باشد.
بتن پلاستيك بتني با مقاومت بسيار كمتر از بتن معمولي، شكل پذيري زياد و نفوذپذيري پايين مي باشد . درزمينهاي آبرفتي با خاك ضعيف كه لازم است ديوار آب بند انعطاف پذير باشد و نيز مقاومت كافي جهت تحمل تنشهاي ناشي از بارگذاري سد را داشته و همچنين تراوش از زير پي سد را كنترل كند بتن پلاستيك مصالح مناسبي است.

بتن پلاستيك بتني با مقاومت بسيار كمتر از بتن معمولي، شكل پذيري بالا و نفوذپذيري پايين مي باشد . مواد تشكيل دهندة بتن پلاستيك سيمان ، سنگدانه و دوغاب بنتونيت مي باشد. علاوه براين مصالح ممكن است از برخي مواد مضاف نيز جهت اصلاح خصوصيات آن استفاده شود.

بتن پلاستيك بايد كارايي و رواني بالايي داشته باشد تا بتن تاز هايی كه از طريق لولة ترمي وارد ترانشة حفاري مي شود براحتي بتواند در داخل بتني كه قبلاً ريخته شده است جريان پيدا كرده و آنرا توسط فشار و حركت خود به بالا براند. كارايي بالا از مهمترين ويژگي هاي يك بتن پلاستيك خوب است ولي از طرف ديگر اين بتن نبايد تحت جدا شدگي دانه ها قرار گيرد . با محدود كردن ماكزيمم اندازه سنگدانه، استفاده از مصالح گردگرشه و ايجاد حبا بهاي هوا مي توان كارايي بتن را بالا برد. معيار ساده جهت كنترل كارايي بتن پلاستيك انداز ه گيري اسلامپ آن است كه بايد بين 10 تا 20 سانتيمتر باشد.

بتن پلاستيک ديوارهاي آب بند نياز به مقاومت چنداني ندارد براي آنکه نيروي اعمالي بر اين ديوارها چندان قابل ملاحظه نيست ولي اين مقاومت بايستي به انداز هاي باشد که بتواند تنشهاي جانبي خاک اطراف را به هنگام عمليات اجرايي و دوران بهره برداري از سد تحمل کند، وزن ناشي از سازه سد را نگهدارد و در نهايت مقابل سايش مقاومت کند.

غالباً مقاومت فشاري لازم براي اينگونه ديوارها بين 10 تا 30 کیلوگرم بر سانتی متر است.

مصالح تشکيل دهنده بتن پلاستيک شامل بنتونيت، سيمان، سنگدانه و آب از نظر نوع و نسبت اختلاط روي خواص آن تاثير مستقيم دارند. از اينرو جهت تامين نفوذپذيري کم، شکل پذيري و مقاومت مناسب براي بتن پلاستيک بايستي طرح اختلاط مناسبي ارائه شود.
دوغاب بنتونيت به عنوان يک عامل پايدار ساز مانع جداشدگي سنگدانه ها و سيمان مي شود. با افزايش نسبت سيمان به آب مقاومت فشاري افزايش يافته تغيير شکل پذيري و نفوذپذيري آن کاهش مي يابد. افزايش نسبت سنگدانه ها در طرح اختلاط باعث افزايش مقاومت فشاري و کاهش شکل پذيري مي شود. ولي اضافه کردن نسبت سنگدانه ها تاثيري بر نفوذپذيري ندارد. همچنين تيزگوشه بودن، سختي جنس و پيوستگي منحني دانه بندي سنگدانه ها باعث بالا رفتن مقاومت فشاري بتن پلاستيک مي شود.

و دیگر توضیحات ………………

پاورپوینت بتن پلاستیک

پاورپوینت بتن پلاستیک

در این فایل در مورد بتن پلاستیک یه صورت کامل توضیح داده شده و کاملا برای ارائه مناسب میباشد.

 

مشخصات فایل:

فرمت فایل :پاورپوینت pptx

حجم فایل: 900 کیلوبایت

تعداد اسلاید :49

قابل ویرایش

دوستان برای استخراج فایل از حالت فشرده میبایست برنامه winrar رو نصب داشته باشید.

البته در مورد فاصله زمانی ارسال فایل بعد از خرید باید گفت: بعد از خرید موفق مستقیما به صفحه دانلود هدایت میشید و یه نسخه از همین لینک دانلود هم کمتر از 5 ثانیه به ایمیلی که معرفی کردید ارسال میشه .

در صورت بروز هر گونه مشکلی در حین خرید یا بعد از خرید با ما تماس بگیرید.

برای خرید و دانلود بر روی خرید آنلاین کلید کنید .موضوعات :
پاورپوینت , عمران
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

نوین کد وب سایتی تخصصی در زمینه معماری و عمران پا به این عرصه نهاد.ما در سیاست کاری خود سعی کرده ایم بهترین قیمت و بهترین کیفیت را برای متفاوت بودن انتخاب کنیم . پیش از پیش لازم به ذکر است مفتخر و خرسندیم بتوانیم مطالبی ارزشمند و جدید ارائه دهیم تا در رشد , پیشرفت و برطرف کردن بخش کوچکی از نیاز های شما معماران و مهندسین و دانشجویان گرامی قدمی هر چند کوچک برداشته باشیم.

saeid 50 نوشته در نوین کد دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *